7 дивовижних фактів про англійську мову. Випуск 1


amazed_face

1.

За підрахунками Oxford English Dictionary в англійській мові 231 100 слів.

oxford_dict

Не раз чую, як люди кажуть, що англійська мова, мовляв, досить бідна у порівнянні з іншими. Для порівняння в 11-томному “Словнику української мови” – 134 058 слова. А 17-томний “Словарь современного русского литературного языка” налічує 131 257 слів. Ці всі дані, звичайно, досить умовні, адже практично неможливо порахувати всі слова якоїсь мови. Тому ці цифри наведено просто для приблизного порівняння. Той факт, що людина знає, як гарно висловити думку однією мовою і не знає як іншою, часто свідчить лише про те, що ту іншу мову вона трохи гірше знає, а не про брак способів вираження у ній. (імхо, як то кажуть, тобто in my humble opinion).

2.

Англійська мова є офіційною мовою в 57 країнах світу. Це більше від будь-якої іншої мови.

flags

Для порівняння, друга найпоширеніша офіційна мова в світі – французька (29 країн), третя – арабська (27 країн). Мандаринська мова, яка обіймає перше місце у світі по кількості носіїв, є офіційною лише в трьох країнах – Китаї, Тайвані та Сінгапурі.

3.

Якщо писати англійською всі числа словами за порядком (one, two, three….), то буква b вперше зустрінеться тільки в числі one billion.

b

4.

В англійській мові буква Q зустрічається лише один раз на кожні 510 слів.

q

5.

Відомий факт, що буква E – найпоширеніше літера в англйській мові. Є більш точні відомості – її частка складає 11% від усіх букв, що зустрічаються в англійських словах.

E

6.

У ХVII столітті в Шотландії перелюбники, зокрема повії та їхні клієнти, платили особливий податок. Він називався buttock mail.  (картинки тут не буде … :-) )

7.

У середньовічній Європі слово moment значило 1/40 частину години, або 90 секунд.

true moment

Якщо бажаєте стати привілейованим читачем, отримувати на електронну пошту дописи та різні подарунки, то можете підписатися на мій блог.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *