Час вибирати час. Past Simple. Вживання. Випуск 7


Це продовження Випуску 5 і Випуску 6.

Сьогодні продовжуємо обговорювати простий минулий час англійської мови, і нарешті прийшов час поговорити, коли ж його вживати. Усі випадки вживання Past Simple характеризуються однією рисою – події ЗАВЕРШИЛИСЬ у минулому і не мають зв’язку з теперішнім (але див. тут). Між завершенням події чи подій у минулому і теперішнім часом є часовий відрізок, протягом якого і до тепер ці події не відбувались. Сьогодні поговоримо про три випадки.

the_past

1. Одноразова дія

Подія почалася та завершилася в конкретний момент часу в минулому. Між завершенням події і теперішнім часом є відрізок часу. Маркери минулого часу – yesterday, last year, last night, in 1937, etc. Маркери – це немов позначки для нашого мозку: хочеш сказати про одноразову подію, що відбулась учора, вживай Simple Past. Самі по собі ці “маркери” необов’язкові (див. 3-й приклад). Часто самим вживанням цього часу ви даєте зрозуміти співрозмовнику, що подія завершилась у минулому і не має стосунку до теперішнього. Якщо потрібно вказати, коли саме сталась подія, тоді їх вживаємо.

I read an article yesterday. (Учора я прочитав одну статтю.)
Did you watch thе show last night? (Ти дивився серіал учора?)
She washed her car. (Вона помила машину.)

Past_Simple_1

Подивіться на останній приклад. На теперішній час машина необов’язково має бути чистою – саме це я маю на увазі під словами “не має зв’язку із теперішнім“. Можливо машина зараз бруднюща, ніби її з болота витягли. Але був момент у минулому (на минулому тижні, наприклад), коли вона помила машину. Коли ми хочемо донести саме цю обставину, вживаємо Past Simple.

yesterday

2. Серія дій

Серія дій, які закінчились в минулому. Між закінченням останньої дії і теперішнім часом є відрізок часу.

I read the article, walked to the parking lot, and drove to see my nephew. (Я прочитав статтю, пішов на стоянку та поїхав до племінника)
He arrived from the airport at 8:00, checked into the hotel at 9:00, and met the others at 10:00. (Він приїхав з аеропорту о 8:00, поселився в  готель о 9:00, і познайомився з усіма решта о 10:00).
Did you add flour, pour in the milk, and then add the eggs? (Ти додала борошна, долила молока, а потім додала яєць?)

Past_Simple_2

3. Тривала дія

Тривала дія, яка почалася у певний момент в минулому і закінчилася в інший момент в минулому. Між закінченням тривалої дії і теперішнім часом є відрізок часу. Маркери – for two years, for five minutes, all day, all year, etc.

I lived in Japan for three years. (Я жив в Японії три роки. (Але зараз я там не живу))
My parents did not stay at the party the entire time.  (Мої батьки не були на вечірці у весь час.)
They sat at the beach all night. (Вони сиділи на пляжі цілу ніч.)

Past_Simple_3

beach_at_night

Якщо вам цікаво, і ви бажаєте стати привілейованим читачем, отримувати на електронну пошту дописи та різні подарунки, то можете підписатися на мій блог.

Цей випуск був продовженням Випуску 5 і Випуску 6.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *